Specjalizacje

Fuzje i przejęcia

Połączenia, podziały i przejęcia spółek to obszar, w którym Kancelaria Gabrieli Krauze ma długoletnie doświadczenie. Nasze doradztwo w tym zakresie zawsze uwzględniało, jako bardzo istotny czynnik powodzenia transakcji, rozpoznanie i analizę jej otoczenia biznesowego, dzięki czemu klient otrzymywał gwarancję bezpieczeństwa prawnego i podatkowego.

Kancelaria zawsze zwracała uwagę szeroko rozumiany aspekt pracowniczy przy tego rodzaju działaniach uważając go nie tylko za istotny element ich powodzenia, ale także jako konieczność dbania o etyczną stronę biznesów prowadzonych przez naszych klientów.

Fuzje i przejęcia wiążą się ze skomplikowanymi procedurami, z którymi nie każdy przedsiębiorca może sobie poradzić. Do zadań naszej kancelarii należy pomoc i doradzanie naszym klientom na każdym etapie fuzji czy przejęcia. Od samego początku funkcjonowania Kancelarii Gabrieli Krauze specjalizujemy się w fuzjach i przejęciach.

Jaka jest różnica między fuzją a przejęciem? Fuzje to dobrowolne połączenie przynajmniej dwóch podmiotów. W takiej sytuacji nasza kancelaria pomaga w połączeniu, dbając tym samym o wszelkie aspekty prawne i formalne. Przejęcie to natomiast przeniesienie kontroli nad działalnością gospodarczą podmiotu z jednej grupy inwestorów do innej. W przypadku przejęć w zakresie naszych usług jest ocena potencjalnego podmiotu do przejęcia pod kątem prawnym. Pomagamy także negocjować warunki zarówno fuzji, jak i przejęć. Należy pamiętać, że zarówno fuzje, jak i przejęcia to procesy złożone, a pomoc doświadczonej kancelarii prawnej jest nieoceniona.

Świadczymy wsparcie w zakresie:

  • doradztwa w obszarze połączenia, podziału i przejęcie spółek;
  • tworzenia odpowiednich dokumentów prawnych;
  • prowadzenia procedur połączenia, podziału i przejścia spółek;
  • oceny potencjalnego podmiotu do przejęcia pod kątem prawnym.
Skontaktuj się z ekspertem