Specjalizacje

Prawo własności intelektualnej

Prawo własności intelektualnej to jedna ze specjalizacji Kancelarii Gabrieli Krauze. Zajmujemy się m.in. zabezpieczeniem logo firmy lub produktu, nazwy słownej firmy lub produktu czy domeny internetowej. Pomagamy przedsiębiorcom w kompletowaniu dokumentów niezbędnych do zabezpieczenia, a także w przejściu przez cały proces.

Prawo autorskie to jeden z obszarów, w których od lat się specjalizujemy. Pomagamy przedsiębiorcom w całej Polsce. Dbamy o to, by w odpowiedni sposób zabezpieczyli logotyp, nazwę firmy czy produktu. Warto pomyśleć o tym już na samym początku prowadzenia działalności gospodarczej. Tak, by w przyszłości uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z kradzieżą własności intelektualnej.

Na co dzień zajmujemy się przygotowywaniem, opiniowaniem i negocjowaniem umów przenoszących prawa majątkowe autorskie lub umów licencyjnych. Kancelaria Gabrieli Krauze sporządza także opinie z zakresu prawa autorskiego i praw autorskich. Z naszych usług korzystają firmy, które działają także w obszarze e-commerce. Wraz z rozwojem e-handlu i wzrostem popularności Internetu coraz więcej firm boryka się z kwestiami prawa własności intelektualnej. Wyjaśniamy, jak funkcjonuje prawo autorskie i jakie są regulacje dla e-commerce.

Nasza kancelaria zajmuje się obszarami prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zwalczania nieuczciwej konkurencji.

Świadczymy wsparcie w zakresie:

  • zabezpieczenia logo firmy lub produktu;
  • zabezpieczenia nazwy słownej firmy lub produktu;
  • zabezpieczenia domeny internetowej;
  • reprezentowania klientów podczas sporów sądowych;
  • doradztwa w zakresie umów i prawa autorskiego.
Skontaktuj się z ekspertem