Specjalizacje

Prawo spadkowe

Kancelaria Gabrieli Krauze specjalizuje się w prawie spadkowym. Pomagamy wszystkim osobom, które potrzebują wsparcia w obszarze spadków, zachowku czy innych obszarach związanych ze spadkami. Oferujemy fachową i kompleksową pomoc w zakresie nabywanie majątku po osobie zmarłej przez osoby trzecie.

Nasza kancelaria funkcjonuje ponad 20 lat na rynku i przez ten czas pomogła wielu klientom w sprawach spadkowych. Nasi eksperci wykazują się ogromną empatią, a także wiedzą z zakresu prowadzenia spraw. Służymy pomocą, wyjaśniamy, ile może trwać dana sprawa sądowa i cały proces nabywania majątku po osobie zmarłej.

Śmierć bliskiej osoby to przede wszystkim wydarzenie traumatyczne. Nasi adwokaci mają ogromne doświadczenie w prowadzeniu spraw spadkowych, mając na uwadze powagę sytuacji, a także okoliczności. Doskonale rozumiemy specyfikę tego typu spraw i emocje, jakie towarzyszą bliskim.

Prawo spadkowe to ukształtowana już w prawie rzymskim konstrukcja prawnicza, w myśl której prawa i obowiązki majątkowe osoby fizycznej nie gasną w zasadzie z chwilą śmierci ich podmiotu, ale przechodzą jako pewna całość na spadkobiercę. Powstawała stopniowo, w miarę ugruntowania się zjawiska dziedziczenia. Dziedziczenie zaś pojawiło się dopiero wtedy, kiedy uznano, że pewne wartości majątkowe należą do jednostki, są przedmiotem jej własności prywatnej. Ciekawe jest to, że zaczątki tej instytucji wywodzą się prawdopodobnie z kultu przodków i związanej z nim idei, że spadkobierca kontynuuje osobowość zmarłego.

Kancelaria świadczy pomoc prawną w zakresie prawa spadkowego, w tym w szczególności w:

  • ustaleniu kręgu osób uprawnionych do dziedziczenia;
  • uzyskaniu stwierdzenia nabycia spadku lub poświadczenia dziedziczenia;
  • w ustaleniu zasad opodatkowania spadków;
  • przeprowadzeniu działu spadku.
Skontaktuj się z ekspertem